Tallinna Ülikoolis
Seminar toimub inglise keeles ja sinna on oodatud humanitaarteaduste ja kunstide haru doktorandid.
Akadeemilise kirjutamise raames lugude jutustamine võib muuta keeruka uurimistöö paremini mõistetavaks. See praktiline seminar õpetab teadlasi kasutama generatiivset tehisintellekti tekstide ja visuaalide loomiseks, mis laiendavad nende kommunikatsioonivõimalusi, säilitavad tähendusikkuse ja inimkeskse lähenemise ning aitavad neil tehnoloogiliste murrangute ajal oma valdkonna ja ühiskonnaga uut moodi suhestuda.
Tehisintellekti kasutatakse juba kõikjal meedialoomes. Tehnoloogia ja tööriistad arenevad kiirusega, mis muudab lugude jutustamise viise ning esitab väljakutseid nii ülikoolidele kui ka kunstilisele loometegevusele. Kuna lood ja narratiivid on kesksel kohal kogu ühiskonnaelu tõlgendamisel, siis kuidas luua lugusid tehisintellekti ajastul? Kuidas kasutada tehisintellekti vahendeid, et jõuda originaalsete, inimlike ja kaasahaaravate lugudeni?
See praktikapõhine töötuba koosneb kolmest osast: jutustamistehnikad, tehisintellekti rakendamine lugude jutustamisel ning tehisintellekti visualiseerimistehnikad. Loomingulisele ja praktikapõhisele fookusele lisaks pakub töötuba autoritele ja teadlastele laiemat perspektiivi oma töö ja loomingu mõtestamiseks.
Registreeri ennast SIIN. Registreerimise tähtaeg on 01. juuni 2025.
Küsimuste korral pöörduda Eva Kruuse poole, eva.kruuse@tlu.ee
Eesti doktorikooli humanitaarteaduste ja kunstide haru.