This training is held in Estonian.
Tartu Ülikoolis, Ülikooli 18-140, Tartu
Koolitus on mõeldud kõikide valdkondade doktorantidele.
Koolitus keskendub teadusallikate kriitilisele hindamisele, bibliomeetriliste indikaatorite kasutamisele ja teadustöö nähtavuse suurendamisele akadeemilises keskkonnas.
Esimeses osas käsitleme teadusmeetriat ja bibliomeetriat, tutvustame peamisi indikaatoreid ning andmebaase (ETIS, ORCID, Web of Science, Scopus, Google Scholar). Arutleme, mis on nn predatory journal ja kuidas neid vältida ning vaatleme, kuidas teadustööd vormistada, et maksimeerida selle nähtavust.
Teine osa on praktiline ning keskendub teadustöö positsioneerimisele ja eristumisele akadeemilises keskkonnas. Uurime, kuidas andmebaasid omavahel seotud on ja kuidas ennetada andmeprobleeme. Samuti harjutame kõrgetasemeliste ajakirjade leidmist ja teadustöö avaldamiseks sobiva väljaande valimist.
Koolitust viib läbi Kalmer Lauk. Kalmer on Tartu Ülikooli grandikeskuse teadus-arendustegevuse analüütik. Ta tegeleb teadus- ja arendustegevuse statistika kogumise, analüüsi ja esitlemisega ning administreerib teadusrahastuse andmebaasi Pivot-RP. Kalmer on avaldanud mitmeid kirjutisi Tartu Ülikooli teadlaste publitseerimisesest maailma tippajakirjades ja ka nende edukusest teadusrahastuse maailmas.
Registreeri SIIN. Registreerimise tähtaeg on 21. aprill 2025.
Osalejate piirarv on 40. Kui registreerujaid on piirarvust enam, hindavad korraldajad ülikoolide esindatust.
Kontakt: Jekaterina Bossenko, jekaterina.bossenko@ut.ee
Eesti doktorikooli ühisüritus.